Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

 

 

Mistrovství ČR v bench pressu

19.4.2014 Semily

 

 

    V sobotu 19.4.2014 proběhlo v semilském sportovním centru Mistrovství České Republiky v benchpressu. Za náš oddíl se soutěže zúčastnili dorostenci Evžen (kategorie T1 do 67,5kg), Ondra (kategorie T1 do 90kg), Pavel (kategorie T2 do 67,5kg) a už tradičně Kačka (kategorie ženy open do 67,5kg) Všichni startovali samozřejmě RAW (bez podpůrných dresů).

    Jako první nastupoval Evžen, pro kterého to byly první závody. Na první pokus si nechal naložit činku o hmotnosti 35kg, což byl lehký zajišťovací pokus. Na druhý pokus si poručil 40kg, což bylo jeho tréninkové maximum, které taky s přehledem zvládl. Na třetí pokus si nechal přihodit ještě o 5 kilo víc a opět čistě zvládl. Zapsal tedy konečných 45kg.

    Jako druhá nastoupila Kačka. Na základní pokus si nechala naložit 45kg. Tento pokus byl s lehkostí zvládnutý. Druhým pokusem vytlačila činku o hmotnosti 50kg, což byl její loňský výkon z Mistrovství ČR. Na třetí pokus si poručila 52,5kg, které také zvládla, jak technicky tak silově. Nutno ještě zdůraznit, že na tyto závody se připravovala pouhý týden před soutěží, jelikož trénuje spíše crossfit a kruhové tréninky. Závodit se rozhodla na poslední chvíli a i tak to bylo na umístění na stupních vítězů.

    Po Kačce nastupoval Pavel, kterému se benchpress před 14 dny na Mistrovství ČR v trojboji nedařil a zapsal v něm jen jeden platný pokus s "hubenými" 50kg. Namotivovaný Pavel zahajoval lehkým pokusem s 50kg. Na druhý pokus si nechal naložit 60kg, které perfektně zvládl. Na závěrečný pokus si poručil 65kg, které za mocného povzbuzení zatlačil a zapsal si tak nový osobní rekord.

    Jako poslední nastupoval Ondra. Po rozcvičení si nechal naložit na činku 80kg, které lehce vytlačil. Na druhý pokus si nechal naložit víc než své maximum - 87,5kg, které rovněž úspěšně zvládl. Na třetí pokus si přihodil dalších 5 kilo a pokus s 92,5kg úspěšně zvládl. Vytvořil si nové osobní maximum.

    Nejhodnotnější na těchto výkonech je to, že všichni naši závodníci zvládli všechny pokusy úspěšně, neudělali zbytečné chyby a všichni čtyři si vytvořili nové osobní rekordy. V hodnocení oddílů jsme se umístili na krásném 10.místě z 21 soutěžních týmů.

 

Konečné výsledky...

Evžen:

  • 1.místo - Mistrovství ČR v benchpressu GPC Semily (kategorie T1 do 67,5kg raw, výkon 45kg - reshel - 71,31)

Kačka:

  • 3.místo - Mistrovství ČR v benchpressu GPC Semily (kategorie ženy open do 67,5kg raw, výkon 52,5kg - reshel 88,25)

Pavel:

  • 2.místo - Mistrovství ČR v benchpressu GPC Semily (kategorie T2 do 67,5kg raw, výkon 65kg - reshel - 91,22)

Ondra:

  • 1.místo - Mistrovství ČR v benchpressu GPC Semily (kategorie T1 do 90kg raw, výkon 92,5kg - reshel 108,06)

 

 

 

TOPlist