Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

 

Mistrovství ČR a SR v silovém trojboji

5.-6.4.2014 Bardějov, Slovensko

 

 

    O prvním dubnovém víkendu se v Bardějovské sportovní hale uskutečnilo sloučené Mistrovství České a Slovenské republiky v silovém trojboji a mrtvém tahu. V sobotu 5.4. byly na řadě kategorie RAW, tedy bez podpůrných dresů. Za oddíl se mistrovství účastnili nováčci Pavel (kategorie Teens 2 do 67,5 kg) a Ondra (kategorie Teens 1 do 90 kg). Pro oba závodníky to byly úplně první velké závody.

    Pavel nastoupil ve druhé dopolední skupině. První disciplínou byl dřep. Po důkladném rozcvičení si nechal naložit činku o hmotnosti 90kg, což byl lehký zajišťovací pokus. Na druhý pokus si nechal naložit 100kg, který také zvládl. Na třetí pokus si Pavel poručil 110kg což bylo jeho tréninkové maximum. Pokus za velkého povzbuzení zvládl.
    Po dřepech následovala rozcvička na druhou disciplínu - benchpress (tlak v leže na lavičce se stopkou na hrudníku). Pavel nastupoval jako první a na základní pokus si nechal naložit 50kg. Tento pokus nebyl díky technické chybě rozhodčími uznán. Druhý pokus se stejnou váhou zvládl technicky dobře. Na třetí pokus si poručil 60kg. Silově to byl krásný pokus, ovšem díky technické chybě nebyl opět pokus uznán.
    Poslední disciplínou byl mrtvý tah, kde Pavel zahajoval lehkým pokusem 110kg. Na druhý pokus si nechal naložit 120kg, které zvládl. Během pokusu došlo k poklesu činky, tudíž tento pokus nebyl rozhodčími uznán. Na závěrečný pokus byla váha ponechána, jeho úspěšným zvládnutím Pavel potvrdil své tréninkové maximum 120kg.

    Ondra nastoupil odpoledne ve čtvrté skupině. Dřep zahájil s činkou o hmotnosti 110kg, jako svůj zajišťovací pokus ho zvládl s přehledem. Na druhý pokus si nechal naložit své tréninkové maximum 120kg. Na poslední dřep si přihodil dalších 10 kilo. 130kg činku za velkého povzbuzování zvládl a vytvořil si tak nové osobní maximum.
    Po odpočinku následoval benchpress (tlak v leže na lavičce se stopkou na hrudníku). Ondra zahajoval na čince lehkým pokusem o hmotnosti 80kg. Druhým pokusem zdolal 85kg, na třetí pokus si poručil činku o váze 90kg, kterou silově zvládl, ale díky technické chybě mu nebyl pokus rozhodčími uznán.
    Poslední disciplínou odpoledního bloku soutěže byl mrtvý tah, kde si Ondra poručil na první pokus 150kg. Na druhý pokus si nechal naložit 160kg, které rovněž pozvedl. Poslední pokus znamenající nový osobní rekord byl na čince o váze 170kg. Ten za mohutného povzbuzování zvládl.

    Pořádajícímu bardejovskému oddílu a FČST se podařilo připravit kvalitní soutěž s vynikajícím zázemím, za což jim patří poděkování.

Konečné výsledky...

Pavel:

  • 1.místo - Mistrovství ČR a SR v silovém trojboji GPC Bardějov (kategorie T2 do 67,5kg raw, výkon dřep 110kg, bench 50kg, mrtvý tah 120kg - reshel - 397,71)
  • 1.místo - Mistrovství ČR v silovém trojboji GPC Bardějov (kategorie T2 do 67,5kg raw, výkon dřep 110kg, bench 50kg, mrtvý tah 120kg - eshel - 397,71)
Ondra:
  • 2.místo - Mistrovství ČR a SR v silovém trojboji GPC Bardějov (kategorie T1 do 90kg raw, výkon dřep 130kg, bench 85kg, mrtvý tah 170kg - reshel 451,57)
  • 2.místo - Mistrovství ČR v silovém trojboji GPC Bardějov (kategorie T1 do 90kg raw, výkon dřep 130kgbench 85kgmrtvý tah 170kg - reshel 451,57)

 

 

TOPlist