Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Spartan Race - Sprint

- ...pochopíš až v cíli..... -

...připravujeme fotogalerii...

Z našeho oddílu se do Bořetic pod Kraví horu vypravili Kačka s Mirkem. Sešlo se něco kolem 3500 závodníků z různých zemí. Tento závod byl nejlehčí stupeň Spartan Race....tzv.SPRINT.

Vystáli jsme si frontu u registrací a do ruky dostali obálku s čipem, na které bylo napsáno doslova "EXISTUJE REÁLNÁ MOŽNOST ŽE MŮŽETE ZEMŘÍT, NEBO BÝT KATASTROFÁLNĚ ZRANĚNI". To nás čekali pěkné vyhlídky.....po závodě jsme se dozvěděli, že bylo na trati plno úrazů, včetně otevřených zlomenin.

Závodníci byli na trať vypouštěni po 15 minutách v balících, ve kterých bylo vždy 250 lidí. My jsme přišli na řadu až ve 13:45, ve třetí vlně od konce. Trať už byla značně zaneřáděná, protože před námi běželo cca 2750 závodníků. Nikdo neznal dopředu mapu závodu ani jáké budou na cestě překážky. V propozicích stálo "minimálně 5km a minimálně 15 překážek". Nakonec z toho bylo 6,7km a 21 překážek. Při nezdolání překážky musel závodník udělat 30 trestných burpees (angličáků).

Pořadatelé zažehli dýmovnice a my jsme vyrazili kupředu. Hned na začátku nás čekal prudký táhlý kopec. Fuj. První překážka v cestě - balíky slámy. Si říkáme, že jestli to bude takhle lehký, tak teda super. Další na řadě dvoumetrová dřevěná stěna, taky brnkačka. Třetí překážka Monkey Bars....pro Míru pohoda, Kačka si udělala prvních 30 trestných angličáků. Trubky byly prostě hodně daleko od sebe. Cesta dál pokračovala směrem dolů z kopce, nahnali jsme čas během. Dole nás čekaly klikaté 4cm široké dřevěné lávky, které jsme museli přejít na jeden zátah. Ani jeden jsme nespadli. Pátou překážkou bylo nošení pytlů. Chlapi nosili 20-kilové a holky 10-kilové pytle do hodně prudkého kopce, s mezipřestávkou, nahoru a dolu. Pak jsme zase běželi.....nahoru a dolu, běželi a běželi....Další překážka Boulder stěna, pro Kačku i Mirka pohoda. Do téhle doby jsme běželi v suchu. Běžíme si po poli a najednou to přišlo.....3 obří hromady hlíny (spíš bahna) a mezi nimi obří díry vody....přímo bahenní lázně. Bylo na čase přestat řešit svoji vizáž. Boty nám značně ztěžkly, nasáté vodou a olepené bahnem. Osmou překážkou bylo převracení pneumatik....jednou tam a jednou zpátky....pro strongmany lehoučký jak pírko. A hned šup do další překážky....přes smradlavou a hlavně studenou stoku. To jsme netušili, že jí ještě cestou dvakrát potkáme. Následovalo nošení a tahání poměrně lehkých pneumatik. Pak se vběhlo do lesa a šup do studeného brodu, taky divně zapáchajícího. Dvanáctou překážkou byl Cargo net - lezecká síť. Pro Kačku trochu problém, kvůli strachu z výšek. Ale nakonec pod pohrůžkou 30 angličáků přelezla. Když jsme vyběhli z lesa, na cestě nás čekaly 3 malé dřevěné stěny za sebou. Jednu přelézt, jednu podlézt, jednu prolézt. Trochu běhu a zase ta smradlavá stoka....tentokrát jsme se jí museli brodit asi 50 metrů. Pak zase trochu běhu a naposledy přelézt smradlavou stoku.
    Pak přišla nejhorší ublácená část závodu. Šestnáctou překážkou byl Rope climb - šplh na laně. To by nebylo samo o sobě tak těžké, jenže lana byla omatlaná od bahna a pod lany zase hluboká díra s bahnitou vodou. Kačka si ani neškrtla, Míra vyšplhal skoro až nahoru. Takže jsme si oba dali třicítku angličáků. A další překážka zase bahno. Plazili jsme se cca 30 metrů pod ostnatým drátem. 18tou překážkou byla Slip wall - kluzká stěna do tvaru A s provazy, před ní opět díra s bahnitou vodou. Byla tam totální zácpa. Čekali jsme snad 15 minut až na nás přijde řada. Kdo nechtěl čekat, musel dělat 50 angličáků. My jsme si vystáli frontu, po kolena v bahnité vodě. Tady se ukázala týmová práce. Stěna a provazy už byly po celém dni tak zabahněné, že to bez cizí pomoci prostě nešlo. Všichni si pomáhali, dělali se žebříky z lidí, ty co už vylezli nahoru, tahali k sobě další. Oba jsme překážku zdolali. Devatenáctou překážkou bylo házení ošťěpu na balík slámy....jen na jeden pokus, oštěp se musel zapíchnout....oba jsme se trefili. Pak už nám zbývalo jen přeskočit přes oheň na cílové rovince a překonat úplně poslední.....dva gladiátory s velkými molitanovými buchary. Kačka proklouzla a Míra se trochu poválel po zemi. Pak jsme konečně proběhli cílem.....špinaví, pomlácení, unavení, ale šťastní, že jsme to dali až do konce. Hned v cíli jsme oba dostali na krk medaili, tričko a banán.

Cestou jsme se natáčeli, fotili, prostě si to užívali, na čas jsme moc nehráli....ale i tak jsem se dostali pod 2 hodiny, což byl náš cíl

Kačka zaběhla za 1:47:38,0 - v celkovém pořadí skončila na 2899.místě, v kategorii žen na 524.místě

Mirek zaběhl za 1:47:37,8 - v celkovém pořadí skončil na 2865.místě, v kategorii mužů na 2342.místě.

Příští rok se chystáme zas, doufáme že už ve větším počtu. Rádi bychom závodili jako minimálně čtyřčlený tým. Chtěli bychom zkusit i vyšší level - Spartan Race SUPER, kde je minimálně 13km a 21 překážek.

Datum soutěže: 28.9.2013 od 10:00

Místo konání: Bořetice, Kraví Hora

Délka závodu - 5 km a víc + minimálně 15 překážek, 40 minut až 2 hodiny - závisí na kondici závodníka

Start - 250 závodníků bude startovat každých 30 minut

Věk - 15 - 99 let

V cíli - každý závodník dostane medaili, Spartan Race tričko

• "...Spartan Race je světově vyhlášený překážkový závod. Je to akce čistě primitivní šílenosti, kterou nikdy nezapomenete. Spartan Race ná vlastní jedinečnou kulturu a komunitu atletů, kteří společně touží vše překonat a všeho dosáhnout..."
  • "...překážky inspirované terénem...nedostanete mapu tratě...je tam oheň, bahno, voda, ostnatý drát a příležitostně i peklo na zemi...překážky které vás vyvedou z míry..."