Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Spartan Race - Sprint

- ...pochopíš až v cíli..... -

fotogalerie

Tento rok jsme běžeckou sezónu začali Spartan Sprintem v Liberci. Tentokrát už jako tým - Ondra, Pavel, Kačka, Mirek a Martin. Pavel s Ondrou se doma před odjezdem loučili s tím, že už se nevrátí :-)
    Ve 12:00 startovala naše vlna (celkem 250 závodníků pohromadě). Prvních 500 metrů šlo do kopce a pěkně prudkého.

Po chvíli jsme dorazili k první překážce - přelézání balíků slámy. Na zahřátí OK a pak dál k druhé překážce, kde jsme přebíhali přes malé pneumatiky.

Dál bylo jedno menší ale hlubší bahno, které dost smrdělo kravským hnojem. "Útlý" Fori nám v něm zapadnul, zachránila ho jakási sličná slečna :-) (tímto jí děkujeme).

Potom následoval docela dlouhý úsek plný opravdu studené bahnité vody, kořenů, větví, zakončený opět bahnem. Pak jsme běželi lesem až k 2-metrové dřevěné stěně, kterou jsme museli přelézt.

Další překážka v lese Cargo net - lezecká síť natažená mezi stromy. Vylézt do 3 metrů po provazové síti a zase dolů.

Zase kousek běh lesem a hurá voda - tentokrát čistá k pití!!! První občerstvovací stanice na trati. Hned za ní další odpočinková překážka v bodobě tří dřevěných stěn. Jednu přelézt, jednu podlézt a jednu prolézt.

Zase trochu běhu, z lesa kopcem dolů k ostnatému drátu. Asi 30 metrů plazení a ještě navíc do kopce ve smradlavém blátě pod ostnatým drátem. Byli jsme jak čuníci ve výběhu :-)

A běžíme dál k malému uměle vytvořenému tunelu....lézt po čtyřech, na zemi bahno a kamení - jak jinak.

Za tunelem následuje překážka Rope climb - šplh na laně. Nejdříve jsme museli skočit do díry s řidším bahýnkem, a potom vyšplhat po zabláceném laně a nahoře zazvonit na zvonek. Tuhle překážku zvládl jen Mirek a Bandy. Ostatní musejí dělat 30 trestných angličáků.

Další překážka na trati Monkey bar - ručkování po trubkách. Pro Pavla a Kačku zase za 30 trestných angličáků.

Zase kus cesty bahnem. Potom jsme dorazili k hromadě štěrku, který jsme holýma rukama nahrabali do kýble, a s kbelíkem na rameni jsme absolvovali malé kolečko terénem (asi 60 metrů). Pro strongmany hračka :-)

Další překážka byla skála asi 10 metrů vysoká, po které jsme lezli s pomocí lana.

Pak jsme doběhli k Boulder stěně, ze které se nesmělo spadnout. Na konci povinně zazvonit na zvonek a zase běžíme dál.

Další překážkou byla super klouzačka, na kterou dobrovolníci stříkali z hadic vodu. Dole končila dírou plnou bahnité vody. Kluci si tuhle překážku opravdu užili.

Po chvilce běhu přišla na řadu tradiční Slip wall - kluzká šikmá stěna do tvaru "A", s provazy, díky kterým se dala přelézt. Nahoře se přehoupnout a je to OK. Pokud ne, sklouznete zpět do díry s bahnitou vodou. Ještě že nás je víc, pomáháme si.

Další překážkou je tahání pytlů do výšky - na laně přes kladku. Pytel má prý 35 kg. Pro nás zase hodně lehké.

Už nám chybí jen hod oštěpem na slaměné panáky. Jenže tentokrát byli hodně daleko, takže všichni jsme si nakonec dali posledních 30 trestných angličáků.

Ještě symbolicky skok přes ohěň v cílové rovince a je to za námi.

V cíli jsme dostali na krk červenou medaili, triko, banán a vodu. Už začínáme lépe rozumět sloganu "Pochopíš až v cíli", protože to nejhorší čeká závodníky až po doběhnutí závodu - zvládnout hromadnou sprchu ve smrtelně ledové vodě.
    Všichni z týmu jsme doběhli, společně a bez zranění (jen pár odřenin, škrábanců a modřin). Další na řadě máme o stupeň těžší závod Spartan Race Super na Klínovci - minimálně 13km a 21 překážek - to bude teprve maso...... AROOOOO!!!!!

Kačka zaběhla za 1:43:36 - v celkovém pořadí skončila na 2173.místě, v kategorii žen na 476.místě

Mirek zaběhl za 1:43:36 - v celkovém pořadí skončil na 2172.místě, v kategorii mužů na 1697.místě

Pavel zaběhl za 1:43:33 - v celkovém pořadí skončil na 2171.místě, v kategorii mužů na 1696.místě

Martin zaběhl za 1:43:31 - v celkovém pořadí skončil na 2169.místě, v kategorii mužů na 1694.místě

Ondra zaběhl za 1:43:30 - v celkovém pořadí skončil na 2168.místě, v kategorii mužů na 1693.místě

Datum soutěže: 31.5.2014 od 9:00

Místo konání: Liberec, Sportovní areál Vesec

Délka závodu - 5 km a víc + minimálně 15 překážek, 40 minut až 2 hodiny - závisí na kondici závodníka

Start - 250 závodníků bude startovat každých 30 minut

Věk - 15 - 99 let

V cíli - každý závodník dostane medaili, Spartan Race tričko

• "...Spartan Race je světově vyhlášený překážkový závod. Je to akce čistě primitivní šílenosti, kterou nikdy nezapomenete. Spartan Race ná vlastní jedinečnou kulturu a komunitu atletů, kteří společně touží vše překonat a všeho dosáhnout..."
  • "...překážky inspirované terénem...nedostanete mapu tratě...je tam oheň, bahno, voda, ostnatý drát a příležitostně i peklo na zemi...překážky které vás vyvedou z míry..."