Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Silák obce Liběšice

- pořádal Jaromír Šruc a obec Liběšice -

Soutěže se zúčastnila Kačka v kategorii "Žen" a Mirek v kategorii těžších mužů "Nad 80 kg". Celkem byly připraveny 3 disciplíny pro ženy a 4 disciplíny pro muže.

První disciplínou byl bench press - tlak s velkou činkou v leže na lavičce. Na činku dostal každý naloženo 50% své vlastní tělesné hmotnosti. Soutěžilo se na nejvyšší počet opakování. Kačka dala 25 opakování a Mirek 41 opakování.
Následovalo zvedání pivního sudu. Sud byl těžký cca 35 kg, bylo potřeba zvednout ho ze země nad hlavu do napnutých rukou v limitu 1 minuty co nejvícekrát. Tato disciplína byla jen pro muže. Mirek sud zvedl 23 krát.
Jako třetí na řadě bylo převracení pneumatiky v limitu 1 minuty. Ženy měli připravenou 50 kilovou pneumatiku, kterou Kačka převrátila 31 krát. Muži nad 80 kg převraceli 250 kilovou, se kterou dal Mirek 15 opakování.
Poté následovala malá exhibice, při které si mohli diváci vyzkoušet převracení libovolné pneumatiky. Kačka si zkusila převrátit 130 kilovou z kategorie mužů do 80 kg a potom za odměnu mohla zkusit i 250 kilovou z kategorie mužů nad 80 kg....a převrátila!!!
Poslední disciplínou byl farmářský mrtvý tah, kde místo běžné olympijské osy je použitá speciální osa kolem závodníka. Ruce jsou podél těla a osa se drží jiným úchopem než běžně u mrtvého tahu. Na činku se závodníkům nakládalo 100% jejich tělesné hmotnosti. O pořadí opět rozhodoval co nejvyšší počet opakování. Kačka zvedla činku 20 krát a Mirek 37 krát.

V konečném pořadí skončil Mirek ve své kategorii na 10.místě. Kačka se svým prvním místem vyhrála pohár v kategorii Žen.

Po závodě si Kačka ještě znovu zkusila převrátit 250 kilovou pneumatiku.

Exhibiční vystoupení mistra Universe 2013 Slavoje Bednáře

Při prezentaci podepíše každý závodník formulář, že startuje na vlastní riziko a v případě úrazu nebude požadovat náhradu škody.

Uzávěra registrací 1.7.2013, registrace a více info na mailu fit-centrum.norma.cz@email.cz nebo na telefonu +420 736 676 570, událost na facebooku, startovné 150,-Kč