Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Strongman - Crossman Game 2013

- pořádala Generali pojišťovna a.s. Litvínov -

Tentokrát byla soutěž čistě mužskou záležitostí. Zůčastnil se jen Mirek. Soutěž byla zaměřená na silové a vytrvalostní sporty. Celkem bylo pro soutěžící připraveno 6 disciplín.

První disciplínou byl běh na 5 kilometrů. Trať byla určená přibližně jako okruh po Litvínovském náměstí, běželo se 20 kol. Soutěžící se museli vyhýbat kolemjdoucím lidem a hned v úvodu je první disciplína značně vyčerpala.
Následovalo přemístění a výraz jednoruční činky o hmotnosti 40 kg, jednou rukou ze země až nad hlavu do napnuté paže. V časovém limitu 1 minuty jí zvedl Mirek 8 krát.
Jako třetí byla na řadě farmářská chůze s kufry o váze 70 kg do každé ruky. Trať byla vymezena v délce 15 metrů a závodníci se na konci traťe mohli otočit a běžet zpět. Opět v časovém liminutu 1 minuty. Někteří závodníci zvládli pouze jednu otočku, ale našli se i borci, kteří zdolali celý úsek 4 krát. Metry se sčítaly dohromady. Mirek uběhl 49,5 metrů.
Čtvrtou disciplínou bylo veslování na 2 kilometry v co nejkratším čase. Tato disciplína doslova vysávala ze závodníků i poslední zbytky sil.
Pátou disciplínou bylo převracení pneumatiky o hmotnosti 350 kg v časovém limitu jedné minuty. Pro některé závodníky to bylo nad jejich síly a pneumatiku nezdolali vůbec. V daném limitu Mirek převrátil pneumatiku 3 krát.
Jako poslední byl připravený kamion o hmotnosti 11,7 tuny, který měli závodníci v co nejkratším čase za sebou táhnout 20 m na popruzích. Pořadatelé ale přecenili síly závodníků, nikomu ze zůčastněných se totiž nepodařilo s kamionem pohnout ani o centimetr.

Mirek skončil na skvělém pátém místě. Odměnou mu byl nejen diplom, ale i cena v podobě finanční hotovosti. Děkujeme pořadatelům za netradiční soutěž, skvělou atmosféru a budeme se těšit na další ročník.

Datum soutěže15.6.2013 od 10:00

Místo konání: náměstí Míru, Litvínov