Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

2.ročník soutěže silných můžů a žen

- pořádal Zdeněk Tuháček -

 

Na tyto závody jsme jeli v plném počtu. Soutěžit měla Kačka, Mirek, Martin a Dušan. Dopoledne Kačka v kategorii Strongwoman a Martin v kategorii Příchozí. Odpoledne Mirek a Dušan v kategorii Strongman. Soutěž se dost vlekla, organizace soutěže nebyla moc dobře zvládnutá. Po dopolední části už byl časový skluz 3 hodiny. Nakonec ještě pořadatel Zdeněk Tuháček těsně před začátkem odpolední části navýšil váhy na disciplínách (což se nám nezdálo moc fér), proto se Dušan s Mirkem rozhodli nakonec nestartovat.

Martin startoval v kategorii Příchozí, kde bylo přihlášeno 18 závodníků. Kačka v kategorii Strongwoman, kde se přihlásily 4 ženy. 

První disciplínou bylo takzvané Overhead medley - tlaková kombinace. Závodník musel zvednout nad hlavu axel osu (pro příchozí s naloženými 60kg a pro ženy 35kg), hned poté log lift (pro příchozí 65kg, pro ženy 35kg) a nakonec jednoručku (pro příchozí těžkou 30kg a pro ženy 20kg). Na toto medley byl maximální časový limit jedna minuta. Kačka i Martin medley splnili v limitu. Kačka v čase 20:05 sekund, Martin v čase 19 sekund.

Druhou disciplínou byl Car pull - tažení auta těžkého 4,5 tuny pro příchozí a 2 tuny pro ženy. Tahalo se v sedě pomocí lana na vzdálenost 20 metrů. Na disciplínu byl opět maximální časový limit 1 minuta. Kačka auto přitáhla v čase 22:64 sekund a Martin splnil také v limitu.

Třetí disciplínou byl Farmers walk - farmářská chůze na 2x20 metrů. Příchozí měli 85kg těžký kufr do každé ruky, ženy 35kg do každé ruky. Opět s maximálním časovým limitem 1 minuty. Kufry pro závodníky byly dost nekvalitní a s každým dalším závodníkem byly víc a víc zdeformované jejich podstavce. Pořadatelé je museli během závodu dokonce i narychlo svařovat. Martin těsně před cílem jeden upustil a pokazil si tak jeho proslulý sprint s kufry. I tak je ale nakonec dotáhl do cíle, v čase 27 sekund. Jsme moc rádi, že se nezranil. Kačka úsek také odsprintovala v čase 21:53 sekund, bez zranění.

Čtvrtou disciplínou byl Tire flip - převracení pneumatiky na maximální počet opakování v limitu 1 minuty. Martin převracel 200-kilovou a otočil jí 11 krát. Kačka převracela 100-kilovou a dala 14 opakování.

Poslední pátou disciplínou byl Loading race - vykládací závod. Příchozí museli postupně nanosit a umístit na palety 50-kilovou kovadlinu, 50-kilový a 70-kilový pytel s pískem a nakonec atlas stone o váze 80kg. Martin zdolal jako jeden z mála příchozích všechny předměty, v čase 52:30 sekund. Ženy zvedaly na palety 30-kilový a 50-kilový pytel s pískem a nakonec 50-kilovou kovadlinu. Kačka byla také úspěšná, předměty umístila v čase 13:29 sekund.

V konečném pořadí brala Kačka pohár za druhé místo mezi ženami a Martin skončil v kategorii Příchozí 13tý. 

Ze závodu jsem všichni odjížděli dost zklamaní. Nelíbil se nám průběh celého závodu, zbytečné průtahy (o tom svědčí tříhodinový skluz po dopolední části), nezájem pořadatele cokoliv řešit, nekvalitní náčiní. A hlavně to, že pořadatel na poslední chvíli navýšil váhy na disciplínách s odůvodněním, "že by to pro některé závodníky bylo moc lehké". Někteří z nás tam jeli úplně zbytečně. Pokud by jsme to věděli předem, neplatili by jsme startovné a ušetřili by jsme si cestu a čas....

TOPlist