Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

 

Strongman Vikletice u Kadaně

- pořádal Zdeněk Chuchel, závody pro český pohár, příchozí veřejnost a ženy -

 

Při příležitosti závodu Českého poháru strongmanů pořadatel uspořádal i závod Strongman pro volně příchozí a zároveň závod Strongwoman, historicky první závod pro ženy tohoto druhu v České republice. Soutěž byla rozdělená do dvou částí. Dopolední část byla určená pro volně příchozí a odpolední část patřila ženám a Českému poháru strongmanů. Kačka startovala ve Strongwoman a Mirek ve Strongmanu pro volně příchozí.

První disciplínou bylo tažení 2,2 tunového auta na laně na vzdálenost 20 metrů. Na řadu šel jako první Mirek a osudným se mu stalo to, že pořadatelé neodbrzdili auto, což ho dost vysílilo, ale přesto ho po odbrždění přitáhl na konec dráhy.
Druhou disciplínou bylo takzvané tlakové medley. Úkolem bylo v limitu jedné minuty zvednout nad hlavu čtvero náčiní... 50 kg pytel s pískem, axle činku těžkou 70 kg, kovový log lift 80 kg a jednoruční činku vážící 40 kg neprve jednou rukou a po té druhou rukou. Mirek pytel s pískem zvedl nad hlavu, ale nedopnul dostatečně ruce, takže pokusy mu nebyly uznány.
Třetí disciplínou bylo opět medley. Tentokrát měli soutěžící převrátit 3 x 300 kg pneumatiku, poté přenést 100 kilové kufry na vzdálenost 20 metrů a nakonec táhnout saně těžké cca 200 kg na vzdálenost 20 metrů, opět vše v časovém limitu jedné minuty. Mirek vše zvládl, ale rozhodoval čas. Tato disciplína byla poslední před eliminací závodníků. V soutěži mohlo pokračovat jen nejlepších 8 závodníků, mezi něž se Mirek nedostal.

Z důvodu nedostatku času, byl závod pro ženy utvořen pouze ze 3 disciplín, které byly zařazeny do přestávek v odpolední části.
První disciplínou byl známý log lift (zdvih klády nad hlavu). Ženy zvedaly nad hlavu 35 kilovou dřevěnou kládu. Kačka jí zvedla 10 krát.
Druhou disciplínou bylo převracení 155 kilové pneumatiky. Soutěžilo se o nejvyšší počet opakování v limitu jedné minuty. Kačka jí převrátila 7 krát.
Nakonec ženy soutěžily ve farmářské chůzi, kde nosily 35 kilové kufry na vzdálenost 20 metrů. 
Kačka byla nejlepší mezi ženami ve všech disciplínách a vyhrála tak historicky první Strongwoman v České republice!!!

 

 


...na tuto soutěž jsme zapůjčili naše náčiní: dámský log lift, axle osu, kotouče, betonovou kouli 45 kg a pneumatiku 155 kg...

 

Datum soutěže10.8.2013

Místo konání: Vikletice u Kadaně, parkoviště u campu (možnost zajistit ubytování)

ČASOVÝ HARMONOGRAM SOUTĚŽE:

10:00 - sraz závodníků
11:00 - začátek závodu amatérů
13:00 - začátek závodu žen
14:00 - začátek závodu ČSP

Předpokládaný konec soutěže bude mezi 16. a 17.hodinou

DISCIPLÍNY (pořadatel si vyhrazuje možnou změnu disciplín):

Příchozí veřejnost:

 • přitahování nákladního automobilu vsedě pomocí lana
 • tlaková kombinace - pytel 50kg, axel 70kg, kláda 80kg, jednoručka 50kg
 • kombinace převracení pneumatiky 300kg, přenášení 100kg kufrů a odtažení saní 180kg...přenášení a tažení na vzdálenost 20m
 • mrtvý tah se speciální činkou o váze 170kg na nejvišší počet opakování
 • zvedání 110kg betonové koule na nejvyšší počet opakování

Strongwoman:

 • kláda (log lift) 35kg
 • přitahování automobilu vsedě pomocí lana
 • kombinace převracení pneumatiky 155kg a přenášení 35kg kufrů...přenášení na vzdálenost 20m
 • zvedání betonové koule na nejvyšší počet opakování

Český pohár:

 • přitahování nákladního automobilu vsedě pomocí lana
 • tlaková kombinace - pytel 90kg, betonový blok 100kg, náprava 120kg, kláda 130kg, jednoručka 75kg, jednoručka 89kg
 • kombinace převracení pneumatiky 400kg, přenášení 130kg kufrů a přenášení jařma o tonáži 320kg...přenášení na vzdálenost 20m
 • mrtvý tah se strongman osou na počet opakování za 1 minutu - 270kg vážící činka o průměru žerdi 50mm, na obou koncích budou nasazeny 50cm velké betonové koule
 • vyzvednutí ze země na stojan celkem 5ks betonových koulí o průměru 50cm, váhy jednotlivých koulí jsou 110kg - 170kg, liší se výška vysazení - tato disciplína ještě nebyla realizována v České Republice, jedná se o disciplínu častou na světových šampionátech 

 

Registrace a více info na mailu zdenek.chuchel@gmail.com, událost na facebooku.
Každý závodník potřebuje sportovní oblečení, pevnou obuv. Powerlifterské dresy nejsou povoleny!!! Bandáže ano, stejně tak vosk a magnézium.
Startovné pro každého závodníka 100Kč. Po zaplacení si závodník vylosuje startovní číslo a obdrží triko pro závodníka. Závodníci soutěží na vlastní riziko, před závodem bude nutné podepsat dokument o vlastní odpovědnosti zranění.
Rozhodčím bude František Bauer.

TOPlist