Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

 

!!! ZVEME VÁS NA NAŠE TRÉNINKY !!!

...tréninky probíhají 3-4x v týdnu....

...střídáme silové, kardio a kruhové tréninky...

...pondělí, středa a pátek odpoledne/navečer a v sobotu odpoledne (za každého počasí)

...účast na Vaše vlastní nebezpečí...

...kapacita 4-6 lidí...

...zůčastnit se může kdokoliv, tréninky jsou vhodné nejen pro muže, ale i pro ženy !!!...

...přihlásit se můžete na mail: strongman.varnsdorf@gmail.com nebo na telefonu +420 775 364 308... 

 


 

 


Trénink s klukama z Powerlifting Takis Příbram
(příprava na Strongman Varnsdorf 2014)

 

Tréninky... duben 2014

 

Tréninky... březen 2014

 

Tréninky... únor 2014

 

Tréninky... leden 2014

 

Tréninky... prosinec 2013

 

Tréninky... listopad 2013

 

Tréninky... říjen 2013

 

Tréninky... září 2013

 

Tréninky... srpen 2013

 

Tréninky... červenec 2013

 

Tréninky... červen 2013

 

Tréninky... květen 2013

 

Tréninky... duben 2013

 


 
Každý trénink vybíráme (kromě cviků z powerliftingu a vzpírání) ze strongman disciplín: 
 • Tyre flip - převracení pneumatiky - při soutěžích se převrací pneumatika z něčeho opravdu velkého (nakladač, dempr atd.). Při této disciplíně se provádí určitý počet opakování v co nejkratším čase, disciplína bývá sólo, nebo ve štafetě (medley) s další disciplínou. Hmotnost pneumatiky na soutěžích je v rozsahu 400 - 600 kg. Máme k dispozici 430 kg i dámskou 155 kg verzi. Snad se podaří sehnat něco okolo 300 - 350 kg....
 • Atlas stone - atlasovy kameny/koule - používá se jeden, nebo celá sada. Při použití jednoho kamene (betonové koule) se soutěžící snaží provést co největší počet přehození přes laťku v určité výši. Pokud se používá sada 4-5 kamenů (koulí), soutěžící se je snaží vyzvednout na podstavce o různé výšce. Při této variantě mají koule zpravida různé hmotnosti, od lehčí po nejtěžší a závodnící se je snaží vyzvednout na podstavce v co nejkratším čase. Při této disciplíně je nejtěžší kouli o průměru 50 cm a s hmotností 100 - 170 kg uchopit a zvednout. Máme k dispozici 115 kg i dámské o průměru 40 cm a hmotnostech  45, 60 a 75 kg verzi.
 • Bench press s Logem - tlak v leže s kládou - při soutěžích se zvedá log (kláda) podobně jako na benchpressu, jen s rozdílným (paralelním) úchopem. Soutěžící se snaží provést maximální počet opakování v určitém časovém úseku. Hmotnost klády je okolo 160 kg a používá se klasicky dřevěná, nebo ocelová. Pánskej log je o hmotnosti 52 kg, s možností přidání zátěže, dámskej 35 kg, taky s možností přidání...
 • Log lift - zdvih klády (přemístění a výraz) - při soutěžích se zvedá kláda o stejné hmotnosti, nebo se postupně navyšuje. Soutěžící přemistí kládu ze země na hrudník, odkud se ji snaží vytlačit do napnutých rukou nad hlavu, snaží se provést co největší počet opakování v daném časovém úseku. Hmotnost klády bývá dle úrovně soutěží od 80 do 200 kg (u profesionálních soutěží evropské a světové úrovně). Kláda je opět dřevěná nebo ocelová. Discíplína bývá sólo nebo ve štafetě (medley) s dalšímí tlakovými disciplínami. Pánskej log je o hmotnosti 52 kg, s možností přidání zátěže, dámskej 35 kg, taky s možností přidání...
 • Car pull - tahání automobilu pomocí lana v sedě - tahají se nakládní automobily (1 nebo více) podle úrovně soutěže. Závodník v sedě se zapřenýma nohama přitahuje automobil na laně o průměru minimálně 4 cm. Cílem je danou vzdálenost zdolat v co nejkratším čase.
 • Car pull - tahání automobilu na popruzích ve stoje - tahají se osobní automobily (dodávky, teréní).  Závodník ve stoje má ,,oblečné" popruhy a snaží se uběhnout danou vzdálenost v co nejkratším čase.
 • Car pull - tahání automobilu na popruzích ve stoje s přitahováním se za lano - tahají se menší a větší nákladní automobily.  Závodník ve stoje má ,,oblečné" popruhy a snaží se uběhnout danou vzdálenost v co nejkratším čase. K dopomoci mu je lano, které je ukotveno v cílové části trati, tak aby se závodník za něj mohl přitahovat.
 • Farmers walk - farmářská chůze - při soutěžích se používají kufry různých tvarů a materiálů. Závodníci běhají (někteří jdou) trasu na čas. Nejčastěji se běhá 20-40 metrů, v závislosti na místě je používána varianta, kdy soutěžící v půlce trasy obíhají překážku a běží zpět. Hmotnost kufrů je od 90 do 160 kg.
 • Cary sand bag - nošení pytlů s pískem - pytel naplněný pískem (nebo jiný těžký předmět - špalek, kámen) závodník vezme do náruče a běží na čas předem danou vzdálenost, nejčastěji okolo 20 metrů. Disciplína bývá často spojována do štafety (medley) s Farmářskou chůzí, nebo jinou běhavou disciplínou.
 • Axle press - zdvih nápravy (přemístění a výraz) - k této disciplíně se používá osa o průměru 50 mm, na kterou často bývají nasazena kola z automobilu + nějaké závaží. Obdobně jako u disciplíny log lift, závodník zvedá axle o stejné hmotnosti. Závodník přemístí nápravu ze země na hrudník, odkud se ji snaží vytlačit do napnutých rukou nad hlavu, snaží se provést co největší počet opakování v daném časovém úseku. Hmotnost nápravy bývá dle úrovně soutěží od 70 do 200 kg (u profesionálních soutěží evropské a světové úrovně). Discíplína bývá sólo nebo ve štafetě (medley) s dalšími tlakovými disciplínami.
 • Viking press - výraz zpoza hlavy do napnutých rukou - k této disciplíně se používá osa o průměru 50 mm (axle), nebo klasická olympijská osa - záleží na pořadateli. Soutěžící odebere činku ze stojanu rovnou za krk, jako při dřepu, odkud se ji snaží dynamicky vyrazit do napnutých rukou nad hlavu, snaží se provést co největší počet opakování v daném časovém úseku. Hmotnost činky bývá dle úrovně soutěží od 50 do 150 kg. Discíplína bývá sólo nebo ve štafetě (medley) s dalšímí tlakovými disciplínami.
 • Axle deadlift - mrtvý tah s nápravou - k této disciplíně se používá stejně jako u axle pressu osa o průměru 50 mm, na kterou bývají nasazena kola z automobilu + závaží. Soutěžící zvedají stejnou hmotnost na maximální počet, nebo se závodí stylem, kdo dá víc, vítězí... Hmotnost nápravy bývá dle úrovně soutěží od 200 kg až ke 550 kg (u profesionálních soutěží evropské a světové úrovně).
 • Farmers deadlift - farmářský mrtvý tah - k této disciplíně se používá speciální osa kolem závodníka, na kterou se dá naložit libovolná váha. Ruce jsou podél těla a osa se drží jiným způsobem než běžná olympijská osa. Soutěžící zvedají stejnou hmotnost na maximální počet....
 • Klasický deadlift - mrtvý tah - stejné jako u předchozí disciplíny, jen se používá klasická olympijská osa. Hmotnost bývá dle úrovně soutěží od 200 kg až ke 500 kg (u profesionálních soutěží evropské a světové úrovně).
 • Car deadlift - mrtvý tah s automobilem - k této disciplíně se používá speciální konstrukce na které stojí automobil jednou nápravou, kterou závodník zvedá. Soutěžící zvedají na maximální počet opakování.
 • T-Rex stone (Husafell stone) - nošení betonového odlitku (kamene) - betonový kámen závodník vezme do náruče a běží na čas předem danou vzdálenost, nejčastěji okolo 20 metrů. Hmotnost kamene bývá dle úrovně soutěží od 80 - 180 kg (u profesionálních soutěží evropské a světové úrovně)
 • Obří jednoručka - zdvih (přemístění a výraz) - k této disciplíně se používá obří jednoruční činka s držadlem o průměru 50 mm. Závodník přemístí jednoručku ze země k rameni libovolné ruky, odkud se ji snaží vytlačit do napnuté ruky nad hlavu, snaží se provést co největší počet opakování v daném časovém úseku. Hmotnost jednoručky bývá dle úrovně soutěží od 50 do 120 kg (u profesionálních soutěží evropské a světové úrovně).
 • ....většinu tréninkového náčiní máme v provedení pro muže i ženy
 • ....připravujeme power stairs (schody síly), velkou jednoručku, sadu t-rex šutrů

 

 

TOPlist